ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

GENÇ MÜSİAD’TAN GENÇLERE ÜNİVERSİTE REHBERLİĞİ

Genç Müsiad Münih, eğitim serisine bir yenisini daha ekledi. Üniversitede alan seçimi ve mesleklerin tanıtımına yönelik;
-Lehramt
-Projektmanagement
-Informatik
-Luft- und Raumfahrttechnik
-Elektro- und Informationstechnik
-Pädagogik
-Biochemieingenieurwesen
-Maschinenbau
-Architektur
-Vermögensberatung
-Jura
-Pharmazie
-Angewandte Geodâsie und Geoinformation (Planungsingeneur)
-Physik
-Psychologie
-Medizin

alanlarında üniversite adaylarına bilgiler verildi. Toplu olarak yapılan genel bilgilendirmelerin ardından büyük salona geçildi. Üniversite adayı öğrenciler, hatta bazı veliler, alanında yetkili kişilerle birebir görüşerek branşlar ve mesleklerle ilgili bilgi aldılar.
T.C. Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Çakır, Türkiye ve Almanya’daki eğitim sistemleri, diploma ve okul denklikleri, Türkiye’de üniversite okuma imkanları gibi konularda çok değerli bilgiler içeren bir sunum yaptı. Kendisine Genç Müsiad Münih adına Müsiad Münih Başkanı Nebi Alp tarafindan bir şükran plaketi takdim edildi.
Programa ilginin yoğun olmasından son derece memmun olan Başkan Nebi Alp, “gençlerimizi yalnız bırakmayan Sayın Eğitim Ataşeme teşrifleri ve katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Gençleri de başarılarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Genç Müsiad Münih Başkanı Mehmet Atmaca ise, ” bir programı daha başarıyla ve alnımızın akıyla gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu ekiple, daha böyle nice güzel ve dolu dolu programlara imza atacağız inşaallah. Heyecanımızı hep koruyor ve tempomuzu sürekli artırarak yolumuza devam ediyoruz” sözleriyle yeni programların işaretini verdi.

Dikkatinizi Çekebilir: