ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

GELECEĞİN İÇİN GEÇ KALMA, GENÇ BAŞLA!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Münih Şubesinin gençlik yapılanması “Genç Müsiad Münih” gençleri iş hayatına yönlendirmeye, bunu yaparken de bilgilendirmeye, yol göstermeye yönelik olarak düzenlediği proğramlar zincirine bir yenisini daha ekledi.

Gasteig, Carl-Amery-Saal’i hınca-hınç dolduran, çok büyük bir çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu davetlilerin dikkatle dinlediği, sorularla katılımda bulunduğu proğram, Murat Saffet’in, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Sinevizyon gösterisinin ardından, Genç Müsiad Münih Başkanı Mehmet Atmaca açılış konuşmasını yaptı.

Genç Müsiad Yurtdışı Teşkilatlanma Başkanı Reşit Yusuf Akbal, Genç Müsiad’ın çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgi verdi.
Selamlama konuşması için kürsüye gelen Müsiad Münih Başkanı Nebi Alp, gençleri başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da arkalarında olacaklarını belirtti ve elde ettikleri başarıların onları rehavete sürüklememesi ve bir sonraki adımda başarı çıtasını daha da yükselterek azim ve kararlılıkla çalışmalarına devam etmeleri gerektiği hatırlatmasında bulundu.

Münih Ticaret Ataşesi Ayman Ertem Çoban, Türkiye’nin ekonomik potansiyeline örneklerle dikkat çektikten sonra, gençlerin iş hayatında üstlenmesi gereken görevler, değerlendirilmesi gereken fırsatlar ve belirlemeleri gereken hedefler doğrultusunda yol gösterici bilgilendirmelerde bulundu.

T.C. Münih Başkonsolosu Mehmet Günay, hayatın her alanında olduğu gibi ticari hayatta da eğitimin önemine vurgu yaptığı konuşmasında; bilgisizce yapılan hiçbir işte başarıya ulaşılamayacağını, ulaşılsa bile bunun kalıcı olmayacağını, ayaklarının üstüne sağlam basan, kalıcı başarının ancak bilgiyle mümkün olacağını o nedenle kendisinin de eğitime çok önem verdiğini ifade etti.

Genç Müsiad Münih’in 2019 hedeflerini anlatmak üzere mikrofona gelen Genç Müsiad Münih Başkanvekili Ebubekir Dursun, neler yapmak istediklerini madde madde anlattıktan sonra, iş hayatının içinde olan veya ilgi duyan gençleri birlikte çalışmak, yeni ufuklara yelken açmak üzere Müsiad’a davet etti.

Proğrama misafir olarak katılan Uluslararası Ekonomi ve Yönetim Uzmanı, TABA Onursal Başkanı, Fachhoch Schule München´de öğretim görevlisi ve aynı zamanda kendisi de başarılı bir işadamı olan Prof. Dr. Kemal Orak, iş hayatında edindiği tecrübeleri, kendi hayatından anekdotları anlattığı konuşmasıyla gençlerin ilgi odağı oldu.

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Orak, gençlere, kendi değerlerinden vazgeçmeden içinde bulundukları toplumun onlara sunduğu imkanlardan faydalanmaları gerektiğini, önyargısız, cesaretle ve öz güvenle insanlarla ilişki kurmanın ama herşeyden önce eğitimli, donanımlı olmanın başarıya giden yolda önemli faktörler olduğunu anlattı.

Proğram sonunda günün anısına Prof. Dr. Kemal Orak’a, Başkonsolos Mehmet Günay ve Müsiad Münih Başkanı Nebi Alp plaket ve hediye takdim ettiler.

Dikkatinizi Çekebilir: