ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Geleceğin İçin Geç Kalma Genç Başla

Genç Müsiad Münih, 2019 yılının son programında gençlere, “GELECEĞİN İÇİN GEÇ KALMA GENÇ BAŞLA” mesajını verdi.

Program, Murat Safet’in Kur’an-ı Kerimden okuduğu Aşr-ı Şerif’le başladı, sinevizyon gösterimiyle devam ettti.

Açılış konuşması için kürsüye gelen Kurucu Başkan Mehmet Atmaca, Genç Müsiad Münih’in kuruluş aşamasından bugüne gelinceye kadar geçen süreçte yaşadıklarını, çalışmalarını özetle anlattı, görevde olduğu süre içerisinde kendilerinden maddi-manevi hiçbir desteği esirgemeyen ana kademe yönetim kuruluna teşekkür etti. “Eğer ortada bir başarı varsa bu büyüklerimizin desteği ve genç arkadaşlarımın takım ruhu içerisinde çalışmalarının ürünüdür. Bugün itibarıyla görevi Ebubekir kardeşime devrediyorum. Onun ve ekibinin daha büyük başarılara imza atacağından hiç şüphem yoktur” dedi ve yeni başkan seçilen Ebubekir Dursun’u sahneye davet ederek devir teslim yaptı.

Başkan Ebubekir Dursun, Kurucu Başkan Mehmet Atmaca’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür etti ve “desteğini ve yardımlarını herzaman bekliyoruz” dedi. Yeni oluşturulan yönetim kurulu üyelerini sahneye davet ederek tanıttı.

Genel Merkez Yurtdışı Teşkilatnma Başkanı Mahmuthan Çakır, Genel Merkez Genç Müsiad Genel Başkan Yardımcısı Muratcan Fersan, Müsiad Münih Başkanı Nebi Alp, Ticaret Ataşesi Ayman Ertem Çoban ve TC Münih Başkonsolosu Sayın Mehmet Günay Beyefendiler, taltif ve teşvik edici birer konuşma yaptılar. Ayrıca programa iştirak eden Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Çakır Beyefendi de gençleri özellikle eğitim alanında yaptıkları başarılı faaliyetlerden dolayı kutladı.

Başkanvekili Ekrem Yıldırım, 2020 hedeflerini, planladıkları faaliyetleri, iş dünyasına girecek gençlerin kendilerine nasıl ulaşabileceklerini detaylı bir şekilde anlattı ve gençleri Genç Müsiad çatısı altında toplanmaya davet etti.

Dikkatinizi Çekebilir: