ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

EUBA İnşaat Sektörü Branchentreffen Bauwessen Konferansı Düzenledi

Resim: Esin Tekige

EUBA (European Business Association), Branchentreffen Bauwessen (inşaat sektörü) hakkında Harry’s Home Hotel´de konferans düzenlendi. EUBA Münih Başkanı Sedat Taşçı, yapmış olduğu açılış konuşmasında misafirlere geldikleri için teşekkür ederek selamladı.

EUBA Genel Sekreteri Abdülhalim Baysal, EUBA’nın anlamı ve ileriye dönük faliyetleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Münih Bau Refaratan Klaus Augustin, Münih hakkında inşaatların durumlarını anlattı ve hızlı bir şekilde büyüyen bir şehir olduğunu ifade etti. Öte yandan Münih’teki en büyük sorunun daire olduğunu dile getirirken, Freihama’da yeni bir semt kurulacağının ve 1000’den fazla daire yapılacağının da müjdesini verdi.

Münih Ticaret Ateşesi Ayman Ertem ÇOBAN, Türkiye’deki inşaat ve müteahhit sektörü hakkında önemli bilgiler verdi. 1972 yılından bu yana Türk müteahhitlerin dünyanın birçok yerinde iş aldığını, 1972’den beri 122 ülkede iş alarak 375 milyar dolar yatırım yaptıklarını belirtti. Öte yandan İnşaat sektöründe en güçlü olduğumuz devletlerin Rusya ve Türkiye olduğu, en zayıf ilişkilerimizin olduğu ülkelerin ise 21 milyar dolar yatırımla Avrupa ve Amerika olduğunu da dile getirdi.

Konferans Sonrasında Katılımcılar sıcak ortamda, kahve ve çay eşliğinde birbirleri ile sohbet ve tanışma imkanı buldu.

Dikkatinizi Çekebilir: