ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Burak Süpermarkt’da Yangın

Münih, Hasenbergl Linkstraße.56’da 27 Mart Çarşamba Günü açılışı yapılacak olan Burak Süpermarkt’da Salı akşamı saat 21 sularında yangın çıktı.

Yaklaşık bir aydır hummalı bir çalışma ve büyük emekler sarf ederek bir markette olabilecek herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünen işletme sahipleri bugün açılışını planladıkları markette dün gece meydana gelen yangın ile büyük bir şok yaşadılar.

Dün gece saat 21:00 sularında yoğun duman nedeniyle, çevredekiler’in İtfaiye ve Polis ekiplerine haber vermesi sonucu olay yerine çok sayıda İtfaiye ve Polis arabası intikal etti. Yangına hemen müdahale eden itfaiye ekipleri kısa sürede yangını kontrol altına alıp söndürdüler. Olay yerinde inceleme yapan Polis ekipleri yangının ilk belirlemelere göre Soğuk hava deposundan kaynaklandığı belirtsede akıllara başka, ihtimallerin olabileceğide gelebiliyor.

İşletme sahibi Eyüp Özkan ile yapmış olduğumuz görüşmede Yangının Soğuk Hava Deposunda Elektrik aksanından kaynaklandığını ama yine de her ihtimale karşı Kriminal ekipler tarafından daha derin bir araştırma yapılacağını belirten Özkan, açılışı en kısa zamanda yapacaklarını açıkladı.