ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Bavyera’daki yeni Corona gevşetmeleri

Çarşamba’dan itibaren geçerli olacak yeni gevşetmeler özel kutlamalar, toplantılar, turizm, boş zaman etkinlikleri ve sporla ilgili.

Özel etkinlikler: Özel kutlamalar, kamuya açık olmayan toplantılar ve yürüyüşlerdeki azami katılımcı sayısı iki katına çıkıyor. Yani kapalı alanda 100 kişi, açık alanda 200 kişi. Yeni kişi sınırlandırması gastronomi sektöründeki etkinlikler için de geçerli.

Boş zaman etkinlikleri: Boş zaman tesislerinde Çarşamba’dan itibaren kapalı kısımlar açılabilecek, örneğin kapalı oyun alanları ve kaçış odaları. Ama açılış için, ziyaretçi yönlendirmesi, asgari mesafe ve maske konularında kuralların bulunduğu bir koruma ve hijyen konsepti şart.

Turizm: Çarşamba’dan itibaren Bavyera’da nehir gezi vapurları yine sefere çıkabilecek. Ama onlar için de “mobil olmayan oteller” için olan kurallar geçerli. Ayrıca Çarşamba’dan itibaren turistik tren yolculuklarında ve nehir ve göl gezilerinde asgari mesafe kuralı kalkıyor. 10’dan fazla kişinin katıldığı Rafting turları ve sal gezintileri gibi turistik etkinlikler içinse var olan kurallar değişmiyor.

Spor: Temassız spor dallarında Çarşamba’dan itibaren kapalı alanlarda da yarışmalara izin veriliyor. Genel geçerliliği olan hijyen ve koruma önlemlerine dikkat edilmeli. Temaslı spor dallarındaysa Çarşamba’dan itibaren antrenmanlar başlayabilir. Dövüş sporlarındaysa gruplar en fazla 5 kişiden oluşabilir.

Gece hayatıyla ilgili henüz bir gevşetme söz konusu değil. Kültürel etkinliklerdeyse var olan kurallar (kapalı alanda 100 kişi, açık alanda 200 kişi) geçerliliğini koruyor.

Dikkatinizi Çekebilir: