ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Bavyera’da önümüzdeki hafta Corona önlemlerinde yeni gevşetmeler olacak

Resim:Sembolik

Bavyera’da önümüzdeki hafta Corona önlemlerinde yeni gevşetmeler olacak. Bunlar hastane, huzurevi ve bakımevlerinin yanında Kita ve Kinderkrippe’lerle ilgili olacak.

Hastane, huzurevi ve bakımevleri: 29 Haziran’dan itibaren huzurevi ve bakımevlerinde, hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde ve engelli tesislerinde daha gevşek ziyaret kuralları geçerli olacak. Tesisler şimdiye kadar geçerli olacak ziyaret sınırlandırmaları yerine kendi koruma ve hijyen konseptini uygulamak zorundalar. Asgari mesafe, hijyen kuralları ve ziyaretçilerin gidecekleri yolların buna bağlı olarak düzenlenmiş olması gerekli. Böylelikle buralarda kalan kişiler çok daha fazla ziyaretçi kabul edebilecek.

Kita ve Krippe: İki hafta önce çocuklar için acil durum bakımı genişletilmişti. 1 Temmuz Çarşamba gününden itibaren tüm çocuklar artık Kita veya Krippe’ye gidebilecek.

Turizm: Oteller, yazlık evler, kamping alanları ve bunlara bağlı spa’lar yine açıldı. Ama Bavyera’daki konaklama işletmeleri tüm misafirleri kabul edemiyor. Başka bir eyaletin bir ilçesinden veya kentinden gelen ziyaretçilerle Corona yeni enfeksiyon sayısı son yedi günde 100.000 nüfus başına 50 enfeksiyonu aşan bölgelerden gelenler Bavyera’da konaklama yapamıyor. İstisna, negatif bir Corona testi ve bir doktor raporu gösterebilen kişilerdir.

Geçerli olmaya devam eden kurallar: Temas sınırlandırmaları çerçevesinde Bavyera’da yine 10 kişilik gruplar açık alanda bir arada bulunabiliyor. Özel kapalı alanlarda ve bahçelerde sayısal bir sınırlandırma bulunmuyor. Mağazalarda, toplu taşıma araçlarında ve şehirlerarası yolculuklarda maske zorunluluğu devam ediyor. Bunun da istisnası kasa ve tezgah bölümünde veya resepsiyonlarda çalışan ve şeffaf bir koruma duvarıyla ayrı tutulan personel.

Dikkatinizi Çekebilir: