ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Başarılı Öğrenciler Münih Başkonsolosu Tarafından Ödüllendirildi

Münih Başkonsolosluğu, 2018/2019 eğitim öğretim döneminde liseden yüksek notla mezun olan üç başarılı öğrenciyi tebrik ederek, takdirname ile ödüllendirdi.

Münih Başkonsolosluğu, her yıl Almanya’daki Türk toplumunun eğitimine verdiği önemi vurgulamak, lise düzeyinde eğitime ilgiyi teşvik etmek amacıyla yüksek notla mezun olan Türk veya Türk kökenli gençlerini ödüllendiriyor. Bu yıl da Münih Başkonsolosu Mehmet Günay,  2018/2019 eğitim öğretim döneminde görev bölgesinden başarılı öğrencileri ödüllendirdi.

Bu yıl da 1.3 bitirme notuyla mezun olan ve Augsburg Üniversitesi’nde eğitimine devam eden Simge Aykaç, 1,3 bitirme notuyla liseden mezun olan ve Münih Teknik Üniversitesi’nde eğitimine devam eden Timur Etem Eke ve 1,3 bitirme notu ile liseden mezun olan ve Frankfurt Goethe Üniversitesi’nde eğitim gören Zeynep Bulut adlı öğrenciler ile Başkonsoloslukta bir araya geldi.

Öğrencilerin ailelerinin de yer aldığı görüşmede, Başkonsolos Mehmet Günay, başarılı öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti. Başkonsolos Günay gurur tablosunu yaşatan öğrencilerin ailelerine de kendilerine eğitimlerinde sağladıkları destek için teşekkür etti. Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Çakır da programda hazır bulundu.

Münih Başkonsolosu Mehmet Günay, başarılı öğrencilere birer hediye ve takdir belgesi takdim etti.

Dikkatinizi Çekebilir: