ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Ankaralı Fotoğraf Sanatçıları Münih’teki Sergide Buluştu

Ankaralı Fotoğraf Sanatçılarının eserleri 20 Eylül- 6 Ekim tarihleri arasında Wolfratshausen kenti sanat etkinliğinde sergileniyor.

Münih’in Wolfratshausen semtinde iki yılda bir tertiplenen ve bir hafta süren Kültür Şenliğinde ressamlar, heykeltıraşlar, el işi sanatkârları, tasarımcılar, fotoğrafçılar eserlerini kentin farklı mekânlarında sergileyecekler.

Kısa adı AFSAD olan Ankara Fotograf Sanatçıları Derneği Sanatçılarının ‘soyut fotoğraf’ çalışmalarının yer aldığı ve kentteki Cordan Atelyesinde 20 Eylül – 6 Ekim 2019 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek serginin açılışında bulunarak sergiyi gezen T.C Münih Başkonsolosu Mehmet Günay, sanatçıları kutlarken ”Sanat olduğunda güzellik vardır. Tercümeye gerek olmadan insan ve ülkeler arasında ilişkilerin gelişmesindeki katkınız ve sınırları kaldırıp insanları buluşturan amatör ruhla yaptığınız çalışmalardan dolayı sizleri, ayrıca Atölye sahibi Hamit Cordan’ı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Serginin açılıında bulunan ziyaretçiler ,”AFSAD” Grubu santçılarından Ankara’dan gelerek katılan ve kendileriyle ilgilenerek bilgilendiren Prof.Dr. Fehmi Katırcıoğlu, Nilgün Beşirli, Nilüfer Zengin ve Seden Bekit ‘le tanışama ve sohbet imkânı buldular

Dikkatinizi Çekebilir: