ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Aman Tanrım Türkler Uyum Sağlıyor

Landshut şehrinin Essenbach kasabasında Tiyatro Ulüm’ün “Oh Gott, die Türken integrieren sich”, adlı oyunu Bühne am Schardthof, Schardthof 1 adres’inde   29. Eylül saat 20:00 de oynanacak.

31’inci düzenlenen Landshut İnterkulturell Wochen’de Kommunale Jugendarbeit Landkreis Landshut, Alevitischer Kulturverein Landshut und Umgebung e.V., AWO Kreisverband Landshut e.V., CBW Landshut e.V., DGB Niederbayern, Haus International e.V., IG Metall, Landshut und Orient Kulturverein e.V. birlikte organize ettikleri ‘’Oh Gott,die Türken İntegrieren sich’’. Adlı Tiyatro Ulüm’ün oyunu 29 Eylül’de Essenbach Schardthof’ta sahnelencek.

TİYATRO ULÜM HAKKINDA

Theater Ulüm, 1998 yılında Almanya`nın Ulm şehrinde kuruldu. Ulm Belediyesi tarafından desteklenen ve düzenli oyunların oynadığı tiyatroya ait bir salonu bulunan Theater Ulüm, aynı zamanda Güney Almanya`nın ilk ve tek profesyonel Türk tiyatrosu olma özelliğini de taşımakta….

Theater Ulüm`ün müzikli güldürü olarak hazırlanan oyunlarını gazeteci-yazar Aydın Engin yazıyor. Alman seyircilerin de oyunları izleyebilmesi için, oyunlarda konuşulan Almanca`nın dışında, sahneleri açıklayan kısa Almanca bilgiler de bulunuyor.

Orta Oyunu tazında yazılan, sahnelenen ve oynanan oyunlarda Theater Ulüm, özellikle

İntegration (uyum), iki dillilik, kuşaklararası çatışmalar, çifte vatandaşlık, erkek egemen toplum, kadın hakları, eğitim sorunları, AB`ye giriş, vs. gibi konuları işlemekte.

1999 yılında sahnelenen ilk oyun olan “Grüss Gott Memet” ile birlikte,

özellikle birinci kuşak Türkleri tiyatroya çekmeyi hedefleyen Theater Ulüm, bunu çoktan başarmış bulunmakta.

Theater Ulüm`ün oyunları sayesinde hayatında ilk kez tiyatroya gelen seyircilerin sayısı oldukça fazla ve bunların çoğu bugün, birer tiyatro tutkunu….

Her yaştan ve kuşaktan izleyici, Theater Ulüm`ün oynadıgı salonları doldurarak, onlara güç ve destek veriyor.

Tarih: 29.09.2018 Samstag um 20.00 Uhr
Oyun: “Oh Gott, die Türken integrieren sich!” (in deutscher Sprache!)
Yer: Bühne am Schardthof, Schardthof 1, 89051 Essenbach
Kartenreservierung: www.buehne-am-schardthof.de
Dikkatinizi Çekebilir: