ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Almanya´da Ekim Ayından Itibaren Yenilikler

1 Ekim 2018’den İtibaren Yapılacak Olan Yenilikler ve Değişiklikler:

Sonbaharın gelmesiyle birlikte 1 Ekim 2018’den itibaren tüketiciler için birtakım yenilikler yapılacak . Bu yeniliklerden birkaçı şöyle: Bahçe budamalarına yasal olarak yeniden izin verilecek. Mart ve eylül ayları arasında bahçe budamaları tüm Federal Devletlerde yasaktı çünkü  kuşlar ve diğer hayvanların zarar görmesi söz konusuydu. Bu yasa İhlal edildiği taktirde yüksek para cezaları ile cezalandırılabilirdi. Ekim’den sonra bahçeler tekrar budanabilir fazlalıklar kesilebilir.

Bir diğer değişiklik ise şöyledir: Çocuk oyuncakları Avrupa Birliği Kanunlarına göre çocuk oyuncakları için daha yüksek gereksinimler ön gören kanun, oyuncak üretimi için daha yüksek standartlar ortaya koyuyor. Bunlar esas olarak dahil edilen daha az zarar verici madde  içeriği ile ilişkilidir. Yeni yönetmelik 28 Ekim’den itibaren geçerli olacaktır.

Diğeri ise 500  Euro kağıt paraların piyasadan çekilmesidir. Avrupa Merkez Bankası Konseyi 500 Euro kağıt paraları 2018 sonuna doğru piyasalardan çekme kararı aldı . Tüketiciler ödeme yapmaya devam edebilir, ancak gelecekte sadece 100 ve 200 Euro kağıt paralar piyasada olacak.

Dikkatinizi Çekebilir: