ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Şehir ve Haber Portalı

Adalet yerini buldu Ay Yıldız beraat etti

Münih Göçmen Seçimleri esnasında bir dizi yalan ve iftiralara maruz kalan Ay Yıldız Listesi ve grup sözcüsü Eyüp Tanrıverdi’nin Münih savcılığı tarafından verilen beraat kararının ardından kesilen kurbanlar Münih Türk Kültür Merkezi’nde vatandaşlara ikram edildi. İki yıl süren soruşturma sürecinin sonunda beraat kararıyla birlikte aklandıklanırını söyleyen Münih Türk Kültür Merkezi Başkanı ve Ay Yıldız Grubu’nun sözcüsü Eyüp Tanrıverdi, son iki yıl içersinde yüzlerce seçmenin Münih Polisi tarafından sorgulandığını, kendisinin, kardeş, enişte ve şirketlerinin bu süreç zarfında mağdur edildiklerini söyledi.

Sandıklara bir hafta kala yalan haberlerle seçimi manipule ettiler

Dört dönem Münih Göçmen Meclisi üyeliği bulunan Gazeteci İş adamı Eyüp Tanrıverdi mağduriyet ile ilgi açıklamalarına şöyle devam etti:’’Seçimde, sandıklara bir hafta kala Münih Yeşiller Partisi tarafından bizim hakkımızda Münih Anakent Belediye Başkanı Dieter Reiter’e yalan ve yanlış ihbarlarda bulunuldu. Terör örgütü PKK’yı şu ana kadar kınamayan Gülseren Demirel ve Dominik Krause imzalı soru önergesinde, teşkilatmız ve biz adaylar ağır töhmet altında bırakıldık. Bu yazıyı kaynak gösteren Münih basını sürekli yalan ve yanlış suçlamalarla bizi sürekli gündemine taşıdı. Yalan haberler yüzünden sıkıntılı bir süreç yaşadık.

Oğlum Mehmet Alperen basit sebeplerle Gmynasium’dan atıldı

Bizi bilmeyen ve maalesef arayıp meselenin gerçek boyutunu sorma gereği dahi duymayan yerel alman basınının haberleri sonucu büyük oğlum Mehmet Alperen basit bahanelerle Max Planck Gymnasium’dan atıldı. İş adamı olarak adımız lekelendi. Hakkımızda aslı arası olmayan senaryolar üretilip kamuoyuna servis edildi. Bu sıkıntılı süreç iki yıla yakın sürdü. Bu zaman zarfında Münih Emniyeti’de yüzlerce seçmeni teke tek sorguladı.

Münih emniyeti yüzlerce seçmeni sorguladı

Bir sahah vakti evim, kardeşlerim ve şirketim, polis tarafından arandı. Bütün bu akıl almaz sürecin sebebi, Ay Yıldız listesinin güçlü bir sayıyla Münih Göçmen girmemesiydi. Bunun için bir hafta kala Münih basınına tetikçilik yaptırdılar. Dört dönem yarışa katılan Ay Yıldız Listesi olarak ilk defa böyle sinsi ve şeytanca bir teriple karşılaştık.

PKK, FETÖ ve İŞİD’den uzak başkan istediğimiz için mağdur edildik

Bütün bunların ana sebebi bizim Meclis başkanlığı için, seçim öncesi açıkça yeni başkanın Pkk, Fetö ve İşid’den uzak bir şahsiyetin olmasını açıkça dillendirmemizdi. Bizim sıkı çalışmamız ve seçmenin yoğun talebi, yıllardır Fetö ve Pkk uzantısı olanları korkuttu ve bunlar seçime bir hafta kala yalan haberlerle seçimi ve sonuçlarını işte böyle şeytanca bir tuzakla manipule ettiler. Allah’a şükürler olsun ki geniş soruşturmadan yüz akıyla çıkıp hem kendimizi, hem de çevremizi akladık’’ dedi. Münih’de taksi okulu da işleten Eyüp Tanrıverdi, yanlış suçlamaların başlangıcından bu zamana kadar kendisini hukuken temsil eden Münih’li Türk avukat Serdal Altuntaş’a teşekkür etti.

İkindi namazı akabinde kurban eti ikram edildi

İkindi namazı öncesi Yasin’i Şerif okunup toplu dua edildi. Kayseri, Büyüktoraman yöresinin usulüne göre hazırlanan pilavlı kurban ziyafeti bütün misafirlere ikram edildi. Kendilerini bu önemli günde yalnız bırakmayan Münih ve çevresinde faaliyet gösteren Türk Sivil Toplum kuruluşlarının başkanlarına, İş adamlarına ve özellikle de konuya duyarlılık gösteren Türk basınına teşekkür eden Ay Yıldız Grubu sözcüsü Eyüp Tanrıverdi, Münih’te Türk insanı için hizmete devam edeceklerini söyledi.

Dikkatinizi Çekebilir: